For Tryout Information for FALL SPORTS, click here! Also, visit the Tryout Information page to REGISTER ONLINE before Fall Sports tryouts!

Cross Country

Coed Cross Country Schedule – Season 2017-2018

DAY DATE COMPETITION LOCATION TIME RESULTS
Saturday Aug. 26 @ @OFallon/B. West @ B. West Belleville West H.S. 8:00AM
Wednesday Aug. 30 @ O’Fallon Futures
Invitational-Fresh & Soph Boys and Girls
O’Fallon HS Milburn Campus 4:00PM
Wednesday Aug. 30 @ Columbia Cross Country Relays-VARSITY ONLY Columbia High School 4:00PM
Saturday Sep. 02 @ Granite City Invitational Granite City – Wilson Park 8:30AM
Wednesday Sep. 06 @ Tiger Fall Classic Edwardsville High School 4:00PM
Saturday Sep. 09 @ Belleville West Invitational Belleville West H.S. 9:00AM
Saturday Sep. 16 @ Hazelwood Central Invite Hazelwood Central High School 9:00AM
Tuesday Sep. 19 @ City Meet Belleville West H.S. 4:00PM
Wednesday Sep. 20 @ Alton High School (Alton Invite) Alton High School 4:00PM
Saturday Sep. 23 @ Springfield Invitational Springfield High School 9:45AM
Monday Sep. 25 @ Jerseyville Meet @ Principia College Principia College 4:30PM
Wednesday Sep. 27 @ Triad Invitational Triad High School 4:00PM
Saturday Sep. 30 @ Peoria Invitational Peoria-Detweiller Park 11:00AM
Tuesday Oct. 03 @ St. Clair County Meet Frank Holten State Park 4:00PM
Saturday Oct. 07 @ Centralia Invitational Centralia – Foundation Park 9:30AM
Friday Oct. 13 @ SWC Conference Meet O’Fallon HS Milburn Campus 4:00PM
Monday Oct. 16 @ Tiger Finale Edwardsville High School 4:00PM
Saturday Oct. 21 @ IHSA Regionals IHSA Regionals TBA
Saturday Oct. 28 @ IHSA Sectionals IHSA Sectionals TBA
Saturday Nov. 04 @ IHSA State IHSA State TBA
Printer Friendly Schedule*

For the most up-to-date schedule please go to www.schedulestar.com. You can search for the schedule on a specific date or for the schedule of a specific team; this schedule is directly linked to the most current schedule available for all teams.

*Updated 7/31/17. Printable schedules may not reflect recent schedule changes/cancellations.

2017 – 2018 Roster

Boys Grade Girls Grade
Brink, Conner 9 Cook, Camryn 12
Brueggemann, Joshua 10 Crosby, Joslyn 9
Enriquez, Nathaniel 9 Eastman, Hannah 11
Fournier, Erik 9 Erzenci, Ela 9
Gray, Jack 10 Fisher, Ashley 9
Green, Gavin 12 Gleadle, McKenzy 9
Henrichs, Francesco 10 Gusmanova, Ramina 11
Hill, Kerrion 11 Kuykendall, Abigail 9
Hill, Nicholas 12 McKinley, Tyasia 12
Howell, Jackson 12 Nunnery, Jacideah 11
Jackosn, Jamari 11 Smith, Lauren 10
Jankowski, Devin 11 Smith, Mia 10
Mannino, Anthony 11 Williams, Anyae 11
Martin, Curtis 9 Wilson, Daisia 9
Megna, Michael 10 Wilson, Seleiya 12
Panek, Zachariah 10
Radden, Austin 11
Stinnett, Noah 11
Taylor, Dylan 10
Titchenal, Greyson 9
Titchenal, Quinten 11
Wilks, Reed 10